Dua Lipa fiton dy çmimet e mëdha në “Brit Awards”...

 Dua Lipa këngëtarja shqiptare me famë botërore  është e “pandalshme” drejt suksesit.

Mbrëmjen e djeshme ajo i ka vënë “vulën” suksesit me 2 çmime të fituara në “Brit Aëards”. Këngëtarja u nominua në tre kategori dhe prej tyre arriti të rrëmbente çmimet “Këngëtarja më e mirë” dhe “Albumi më i mirë” për albumin e saj “Future Nostalgia”.