FrameZoNe - Intervistë me D.j Jony Doctor

1- Jony pershendetje dhe mire se erdhe ne Emisionin FrameZONE

-Mire se ju gjeta.

2- Dj Jony Doctor, pse ky emer?

-Dj jony doctor eshte nje pseudonim, qe ne femijeri flsinin doktor edhe un e vazhdova 

ne kete kuptim bera lithje me profesionin dj (Doktori muzikes)

3- Duke qene se ju punoni si Dj, 

sa e veshtire ka qene per ju e gjithe kjo periudhe ku muzika ka qen e bllokuar ?

-Me then te drejten nuk e kisha imagjinuar qe muzika do kishte nje paus per shkak virusit,

po ka pas disa veshtiresi sepse isha mesuar me pun isha levizje shkonim evente ndryshme,

kurse tani po presim cfare do behet ishalla sa me shpejt hapen.

4- Sa ju ka munguar skena dhe publiku?

-Shum me ka munguar sepse ka gjith keto vite edhe sedi sesi me duket tani kur i shikoj 

videot nga shtepia me ate qe kam qen live eshte shum bukur te jesh perpara publikut.

5- Ju jeni nga Saranda, na tregoni dicka rreth fillimeve tuaja me muzike?

-Po,Kam qen shum i vogel edhe shkolla ku kam stjuduar organizonte eskusione ne qytete tjera 

edhe aty ku shkuam ne nje lokal bashk me klasen kishte muzik dj po un sdija cfr ishte 

edhe ju afrova edhe e shikoja se cfar po bente ai, aty qe shkendija e par,me pas shikoja ne 

internet dhe keshtu fillova nga pak te mesoja, degjoja muzik.

6- Keni disa bashkepunime, na tregoni dicka rreth tyre, Si kane qene eksperiencat me koleget?

-Po bashkepunimet kan qen shum te mira koleget me kan mbeshtetur shum me kan ndihmuar kan qen momente te bukura ,

edhe vazhdoi te jemi miq akoma.

7- Sa sukses kane patur bashkepunimet tuaja ne jeten tende artistike.

-Suksesi nuk ka fund por per ato bashkepunime qe kam patur me kan pritur mir ne te gjitha aspektet jam vleresuar.

8- Ti jeton prej vitesh ne Tirane, Sa e veshtire apo e lehte ka qene te besh muzike ne Tirane?

-Po kam vite qe punoi dj neper clube lounge po normale cdo pun ka veshtiresit e saj po me pak 

besim ne vetvete edhe guxim ja kam dal te behem dikushi ne kete lloj pune.

9- Veren qe shkoje kemi pare ne rrjetet sociale qe je aktivizuar me festa, si kane qen ato?

-Po gjat veres ka me shum evente festat ne bregdet jan shum te bukura kam kaluar shum mir 

kam pas mundesi edhe te bej pushime me familjen te shijoi edhe plazhin.

10- Gjate vitit qe shkoje ke punuar ndo1 keng te re?

-Po kam pas nje bashkepunim me dy artista shum te talentuat eshte pritur mir nga publiku tani jam duke punuar per dicka te re.

11- Ne te gjith karrieren tende muzikore, i numeron dot sa festa ke bere?

-A shum e bukur kjo si pyetje, se kisha imagjinuar .shum jan pa fund do net te tera ti numerosh gjith ato festa te ndryshme, nuk di cfar te them skam nje numer te sakt per kete.

12- Ke marr pjese ne shume evente, cili ka qen momenti me i sikletshem ne skene dhe me i bukur?

-Me i sikletshem ka qen momenti ne fillimet e mija se nuk isha mesuar me pak njerez po kur kam hipur ne sken me shum njerez perball 

kam pas frik shum gjat performances sepse mendoja mos beja ndonje gabim.

Kures me i bukur ka qen ku te gjithe njerezit te mbeshteshin ne ate qe ben gjat punes dj.

13- Si e shikon vitin 2021 Dj Jony Doctor?

-Kam nje pershtypje se cdo gje do jet me mir.Besoi mos te kemi me mbyllje shpresojme te hapen te fillojme te punojme, muzika nuk vret.

14- FRAME Tv, pervec audiences Shqipetare ka dhe nje audience te huaj shum te mire, 

cfar do ti thuash fansave Shqipetar? 

Po atyre te huaj qe ndoshta do te ndiekin per here te pare?

-Fansave Shqiptar do ti thoja qe ju dua shum, flm per mbeshtetjen,Kurse fansave te huaj gjithashtu i pershendes edhe do ti thoja te shikojne sa me shume FarameTv se ja vlen.

15- Jony, te falenderojme qe u bere pjese e rubrikes tone ne emisionin FrameZONE, dhe te urojme suksese ne projektet e rradhes. 

-Faleminderit per ftesen tuaj, dhe ju uroj sa me shum sukses.


Intervistoi: Alfred Meminaj