FrameZoNe - Intervistë me këngëtarin Senad Sabliqi

 1- Senad pershendetje dhe mire se erdhe ne Emisionin FrameZONE

-Pershendetje dhe faleminderit per ftesen tuaj.

2- Si ka qene viti 2020 per ju dhe si e keni perjetuar?

-Viti 2020 me veshtiresi te mbedha, por e kaluam disi.

3- Duke qene se ju jeni nje kengetar i muzikes live, sa e veshtir ka qene per ju e gjithe kjo periudhe ku muzika ka qene e bllokuar ?

-Na ka munguar ne maksimum publiku, skena, dasmat. 

4- Sa ju ka munguar skena dhe publiku?

-Ne maksimum.

5- Na tregoni dicka rreth fillimeve tuaja me muzike?

-Fillimet e mija kan qen shume te bukura, me zor prisnim kur te benim ndo nje mbremje shkolle qe e benim organizimin me muzik.

6- Keni shume kenge dhe video klipe, na tregoni dicka rreth tyre.

-Klipet mir jo keq, jam munduar ti sjell deri diku mir me aq mundesi sa kam patur dhe me ndihmen e miqve por gjeja me e mir 

eshte se kur ke nje zegjizor edhe kameraman profesjonist si ju cdo gje shkon super edhe nuk ka stres per mua.

7- Klipi i fundit qe ke lancuar titullohet Danoci, na trego dicka rreth ketij projekti?

-Klipi i fundit sic e quajte dhe ti Danoci,  ky projekt shum i bukur i krijuat nga A&G Manushi 

ishte surpriz per mua ishte nje telefonat nga Adi sybardhi miku im me i mir qe mtha ku je hajde 

se kam nje problem shkova e takova dhe me tha kendoje pak kte kengen se je Danoc dhe vet

8- Sa kenge dhe klipe numeron Senadi gjate te gjithe karrieres muzikore?

-Diku tek 10 klipe per momentin.

9- Sa e veshtire dhe e lodhshme eshte te kendosh live?

-Per mua aspak e veshtir te kendoj live.


10- Gjate ketij fillim viti po punon ndo1 projekt te ri?

-Po jam ne perfundim te projektit, kete rrall jam ne bashkepunim me kolegun tim Landi Roko, qe shum shpejt mund te dale.

11- Ke shume kenge ne treg, cilen ke me perzemer?

-Kenga me per zemer esht 'Gjysma Zemres sime' dua ta falenderoj teks shkrusin e kesaj kenge Gezim mnerin jasht mase. 

12- Ke marre pjese ne shume evente, cili ka qen momenti me i sikletshem ne skene dhe me i bukur?

- Nuk e harroj kurr skenen ne Gjirokaster, kur me zgjodhen te kendoj nje keng boshnjake te perfaqsoja komunitetin tim Boshnjak.

13- Si e shikon vitin 2021 Besari?

-Besoj se do te jet i veshtir perseri. 

14- FRAME Tv, pervec audiences Shqipetare ka dhe nje audience te huaj shum te mire, 

cfar do ti thuash fansave Shqipetar? Po atyre te huaj qe ndoshta do te ndiekin per here te pare?

-Ne rradhe te pare ju falenderoj juve edhe gjithashtu miqve dhe fancave i uroj shendet shum dhe qe me kan mbeshtetur jasht mase.

15- Senad, te falenderojme qe u bere pjese e rubrikes tone FrameZONE, dhe te urojme suksese ne projektet e rradhes.

-Faleminderit shume per ftesen tuaj, ju pergezoj shume dhe jeni me te miret per mua ju uroj sa me shum sukses.


Intervistoi: Alfred Meminaj